در نشست امضای تفاهم نامه خانه معدن ایران و منطقه ۶ شهرداری مطرح شد؛ پیشنهاد ایجاد گذر معدن در تهران

0
در نشست امضای تفاهم نامه خانه معدن ایران و منطقه ۶ شهرداری مطرح شد؛

پیشنهاد ایجاد گذر معدن در تهران

در نشست امضای تفاهم نامه خانه معدن ایران و منطقه ۶ شهرداری محدوده سمیه تا شریعتی برای ایجاد گذر معدن پیشنهاد داده شد.

به گزارش صنعت شن و ماسه ، نشست امضای تفاهم نامه شهرداری منطقه ۶ با خانه معدن ایران  و انجمن شن و ماسه به منظور ایجاد گذر معدن برگزار شد، تورج فرهادی شهردار منطقه ۶ گفت: از ابتدا که بحث گذر صنایع مطرح شد، بنا بود تقاطع گذر صنایع با محور سمیه ایجاد شود و با توجه به اینکه وزارت صنعت و خانه معدن در یک محدوده قرار دارند با پیگیری‌های صورت گرفته به تفاهم اولیه رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: برای تهیه این طرح نیازمند مشاور هستیم که بر روی موضوعات مطرح معدن و شهری مسلط باشد تا برای ایجاد فضاهای شهری که نماد سختکوشی معدن اقدام کند و به نحوی این گذر تبدیل به خیابان موزه شود.

فرهادی اظهار امیدواری کرد: پیش از عید اتفاق خوبی در این زمینه بیفتد و کارهای اجرایی آن شروع شود.

وی با اشاره به اینکه در خیابان نجات الهی برای ایجاد گذر صنایع زمان زیادی از دست رفت، گفت: به دنبال این هستیم که این تفاهم به سرعت بیشتری ابلاغ شود.

شهردار منطقه ۶ در ادامه، گفت: در منطقه ۱۸ شن چاله‌های ۴۵۰ هکتاری وجود دارد که ابعادش در حدود استادیوم آزادی است فرصت بی نظیری برای شهر است و قرار بوده پروژه مشارکتی فرهنگی، تفریحی و تجاری تبدیل شود.

محمدنبی یوسفیان رییس انجمن شن و ماسه در پاسخ به اظهارات فرهادی در خصوص شن چاله‌های منطقه ۱۸ گفت: بخشی از این زمین‌ها مربوط به ستاد اجرایی فرمان امام است و بخشی هم متعلق به بخش خصوصی است که عضویتی در انجمن ندارند و ما نمی‌توانیم در این زمینه دخالت کنیم. این زمین‌ها مربوط به ستاد اجرایی فرمان امام است و ما نمی‌توانیم برای آن کاری کنیم.

محمدرضا بهرامی رییس خانه معدن ایران گفت: اگر فعالیت معدنی با نگاه زیست محیطی همراه نباشد می‌تواند مخرب باشد و ما به دنبال این هستیم که اینگونه رفتار نکنیم و به همین دلیل دائماً نشست‌های مشترکی با محیط زیست و منابع طبیعی داریم که آسیب پذیر نباشیم.

محمدجواد حق شناس رییس کمیته نامگذاری شورای شهر نیز با اشاره به اینکه حدود ۲ سال پیش پیشنهاداتی از سوی خانه معدن ایران برای ایجاد گذر معدن ارائه شد، گفت: یکی از مهمترین مناطق تهران که با معدن سر و کار دارد، در منطقه ۶ تهران است بخصوص که در این منطقه با سایت فرهنگی تهران (پهنه رودکی، گذر صنایع دستی، گذر نمایش، گذر هنر) یک هم افزایی را ایجاد می‌کند و اگر از مدیریت شهری بخواهیم بستر کار ساخت این گذر را ایجاد کند، خلاقیت‌های زیادی در ایجاد این گذر وجود دارد.

وی گفت: باید برای ساخت فضاهای شهری با گروه های خلاق همراهی کرد اما حضور شهرداری برای ایجاد این مشارکت مانع تراشی می‌کند.

وی اظهار داشت: ایجاد خیایان موزه و گذر و اختصاص آن برای نمایش تلاش‌ها ارزشمند این حوزه با استفاده از زبان هنر امکان پذیر است چراکه که هزاران ساعت تلاش را به زبان هنر نمایش می‌گذارد.

وی خطاب به اعضای خانه معدن گفت: اراده شهردار منطقه کافی است تا این گذر ایجاد شود، و از آغاز خیابان سمیه تا شریعتی می‌تواند پهنه کار شما باشد.

Comments are closed.